Dubna, ietekot Daugavā, veido pussalu, uz kuras 1533. gadā toreizējais zemes īpašnieks – barons Līvens bija izveidojis muižu un nosaucis to savā vārdā, - par Līvenhofu. Senās muižas vietā šobrīd atrodas Līvānu stikla un amatniecības centrs, kurš tika izveidots 2003. Gadā pateicoties Eiropas Savienības finansiālam atbalstam.
Gadsimtiem apgarotajā klētī apskatāma ekspozīcija „Amatnieki Latgalē 19. – 20. gadsimtā”. Ekspozīcijā skatāmi daudzi interesanti darbarīki un priekšmeti, ko radījuši cilvēki ar „zelta rokām”, un tie ir amatnieki. Šajā ekspozīcijā ir skatāma un taustāma mūsu unikālā, neatkārtojamā 94 metrus garā tautiskā josta, kas tapusi ar lielu uzdrīkstēšanos un mīlestību.
Vēsturiskā ēka savienota ar moderno LSAC daļu, kurā izvietota izstāžu zāle ar ikmēneša mākslinieku, amatnieku vai fotogrāfu darbu izstādēm, radošā keramikas, stikla un tekstilmākslas darbnīca ar iespēju līdzdarboties, kā arī aprīkota izīrējama konferenču zāle ar skatu uz mūžīgi mainīgo Daugavu.
2010. gadā, pēc septiņu gadu veiksmīgas darbības, Līvānu stikla un amatniecības centra ēka ieguva jaunas aprises. Virs senā velvju pagraba tika uzcelta plaša piebūve ar mērķi, izvietot tajā bankrotējušās Līvānu stikla fabrikas muzeja ekspozīciju, kas pastāvīgai interesentu apskatei tika atklāts 2013. gada pavasarī un ir neatņemama Līvānu stikla un amatniecības centra sastāvdaļa.
Lai Līvānos atkal iezaigotos stikls, Līvānu stikla un amatniecības centrsrā jaunatklātajā stikla pūšanas darbnīcā ir atdzimusi vairāk nekā 100 gadus senā stikla pūšanas tradīcija.
Līvānu stikla un amatniecības centra atrašanās vieta, vēsturiskā un mūsdienīgā saplūsme, seno amatnieku darbarīku enerģija, unikālie stikla fabrikas izstrādājumi un Centra personāla viesmīlība rada īpašo, labo auru, ko izjutīs ikviens tā apmeklētājs.