Līvānu slimnīcas vadītājs Vadims Krimāns informē, ka slimnīcā tiek domāts un darīts, lai Līvānu novada iedzīvotājiem uz vietas būtu pieejams pēc iespējas plašāks pakalpojumu klāsts, bet diemžēl COVID-19 pandēmija daudzas ieceres ir atlikusi uz vēlāku.
Ārstu speciālistu konsultācijas
Pagājušā gada sākumā Līvānu slimnīca noslēdza līgumu ar Veselības Centru Apvienību (VCA) par telpu iznomāšanu, kurās bija paredzēts sniegt traumatologa, ķirurga, urologa, oftalmologa un citu centra medicīnas speciālistu izbraukuma ambulatorās konsultācijas. VCA, atbilstoši līgumam, veica telpu remontu un iekārtošanu, tomēr, pasliktinoties COVID-19 epidemioloģiskajai situācijai, speciālistu konsultācijas tā arī netika uzsāktas. Abas puses ir ieinteresētas sadarbības turpināšanai un noslēgtais līgums joprojām ir spēkā, kas nozīmē, ka, uzlabojoties situācijai, Veselības Centru Apvienību speciālisti noteiktās dienās pieņems pacientus Līvānos.
Līvānu slimnīcai ir noslēgts sadarbības līgums ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu. Sadarbības ietvaros ir iecerēts izveidot arī ārstniecības speciālistu mobilo brigādi, kas noteiktās dienās pieņemtu pacientus Līvānos. Tomēr arī šīs ieceres tālāka īstenošana šobrīd ir aizkavējusies COVID-19 pandēmijas dēļ.
Līvānu slimnīcas telpā noteiktās dienās pēc iepriekšēja pieraksta pieņemšanas rīko arī Dr. Mauriņa vēnu klīnikas un Veselības centra 4 speciālisti, bet arī tās šobrīd notiek retāk.
Jauni diagnostikas risinājumi
Līvānu slimnīcā tiek domāts arī par pakalpojumu klāsta papildināšanu esošajos apstākļos, piedāvājot dažādus medicīnas diagnostikas risinājumus.
Jau iepriekš informējām, ka Līvānu slimnīcā iespējams veikt sirdsdarbības izmeklējumus ar jaunākās paaudzes dāņu firmas Cortrium medicīniski sertificētu pierakstu holteri, kas veic augstas kvalitātes 3 kanālu EKG pierakstu, un nodrošina ātru un precīzu sirds aritmijas diagnostiku. Nosaka aritmijas veidu, sirds ritma traucējumu epizožu biežumu un ilgumu. Ar holtera monitorēšanas palīdzību ir iespējams noteikt arī sirds muskuļa išēmijas epizodes. Izmeklējums ieteicams pacientiem ar aizdomām par sirds ritma traucējumiem vai citām sirds slimībām. Pieteikties izmeklējumam var darba dienās 10.00 – 12.00 pa tālruni 26092559 (medmāsa Inese). Cena: 1 diena 25 EUR, 2 dienas 40 EUR.
Asinsspiediena 24h monitorēšanai ir pieejams „ASPEL 308” (Polija) aparāts. Tā ir mūsdienīga un efektīva izmeklējumu metode, kas ļauj konstatēt asinsspiediena svārstības diennakts laikā. Izmeklēšana tiek veikta parastos ikdienas sadzīves apstākļos, arī fiziskās slodzes, emocionālā stresa un miera stāvokli. Tādējādi mērījumi tiek konstatēti ilgākā laikposmā nekā to spēj nodrošināt vienkārši asinsspiediena mērījumi. Lai veiktu pilnvērtīgus mērījumus, asinsspiediena novērošana ilgst 24 h.
Perifēro artēriju monitorēšanai pieejams MESI ABPI MD. Perifēro artēriju saslimstība (PAS) ir asinsrites cirkulācijas problēma – sašaurināto artēriju dēļ tiek nosprostota asinsrite kājās. Vairāk kā 70% pacientu nenojauš par saslimšanu, jo viņi nejūt vai neatpazīst simptomus, līdz sākas saasinājums. Ir ļoti būtiski laicīgi diagnosticēt PAS. ABPI mērījums ir vienkāršākais veids PAS noteikšanai. Iekārta salīdzina asinsspiedienu rokās un kājās. Ar MESI ABPI MD izmeklējuma procedūra ir droša un precīza.
Inventis Viola (Itālija) ir kompakta diagnostikas audioloģijas ierīce, kas apvieno audiometra un timpanometra funkcijas vienā. Tā nodrošina pilnvērtīgu akustisko refleksu testēšanu. Audiometrija ir precīza instrumentālā dzirdes asuma pārbaude. Šie izmeklējumi nepieciešami, lai noteiktu dzirdes asumu, noteiktu dzirdamības slieksni un jūtību uz dažādām skaņām, noteiktu dzirdes traucējumu slieksni, izvēlētos piemērotu dzirdes aparātu, pārbaudītu runas saprotamību, diagnosticētu vidusauss un iekšējās auss slimības. Timpanometrija ir vidusauss un bungādiņas patoloģiju diagnostikas metode. Timpanometrijas izmeklējumi nepieciešami, ja ir: dzirdes pazeminājums, otīti, bieži rinīti, sinusīti, aizdomas par bungādiņas vai vidusauss jaunveidojumiem, polipiem, precizējošā diagnostika pēc audiometrijas. Izmeklējums ar Inventis Viola iekārtu ir nesāpīgs, vienkāršs un pacientam speciāla sagatavošanās nav nepieciešama. Šāda veida iekārta ir ļoti būtiska otolaringologa (LOR) darbam, tāpēc, ja slimnīcas rīcībā nebūs šādas iekārtas, tas ievērojami apgrūtinātu iespējas piesaistīt LOR speciālistu.