Līvānos, ar lielu lepnumu par spilgtu piemēru radošuma un kopienas apņēmības sinerģijai, uz AS “Sadales tīkli” transformatoru apakšstacijas ēkas (Rīgas ielā 103A) uzstādīts jauns lielformāta vides objekts.
Iespēja šim projektam nāca no Latgales Plānošanas reģiona, kas, īstenojot remigrācijas veicināšanas pasākumu “Reģionālās remigrācijas koordinators”, pieaicināja Līvānu novada pašvaldību, augstas klases profesionāļus - arhitektu Paulu Rietumu un mākslinieku Kristapu Ancānu -, kā arī iesaistīja topošo talantu Kristiānu Punduru – J.Graubiņa mūzikas un mākslas skolas 6.klases audzēkni. Viņu sadarbība ir apliecinājums tam, cik spēcīgas var būt radošas personības, kad tās strādā kopā, lai radītu ilgstošus kultūras objektus.
Darba īstenošanas ceļš izrādījās patiesi iedvesmojošs! Mākslinieki apzināti izvēlējās metālu, lai radītu darbu, kas atspoguļotu Līvānu rūpniecisko mantojumu un vienlaikus būtu izturīgs laika gaitā. Objekts novietots blakus sabiedriskam centram un Līvānu 1. vidusskolai, tādējādi ļaujot ikvienam apmeklētājam un skolēnam to redzēt gan no ārpuses, gan no klašu logiem.
Izvēlētais putna motīvs simbolizē Līvānu dabu un iedrošina mūs tiekties pēc augstiem mērķiem, kā vanadziņš Līvānu ģerbonī, pacēlies brīvā lidojumā, sasniedzot jaunus apvāršņus. Putna siluets, kas ir iedvesmots no Līvānu Stikla un amatniecības centrā tapušajiem stikla putniņiem, izvietots uz vairāk nekā 9 metrus augstās sienas. Otrajā darba daļā ir attēlots Kristiāna Pundura vizuālā darba literārais motīvs “Nepūt pīlītes, pūt vāzītes”. Tas iedvesmo uz aktīvu rīcību un pašattīstību.
Šīs nozīmīgās instalācijas izveide nebūtu iespējama bez SIA “LīvMet” un SIA “Kanti”, kas ar savu atsaucību un profesionālo pieeju materiālu nodrošināšanā un izgatavošanā vēlreiz apliecina, cik svarīga ir uzņēmēju loma vietējās kopienas attīstībā. Viņu ieguldījums ir ne tikai tehnisks un materiāls, bet arī simbolisks – tas parāda, ka kopīgas idejas spēj radīt ko nozīmīgu un paliekošu.
Pateicību vēlamies izteikt arī AS “Sadales tīkli” par viņu profesionālo un operatīvo darbību, kas ir bijusi nozīmīga šī objekta realizēšanā. Pateicoties viņu atbalstam, ir unikāla iespēja ilgstoši izmantot šīs ēkas sienas sociāla rakstura iniciatīvai.
Aktivitāte notiek Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas prioritārā pasākuma 2019.-2021.gadam “Diasporas likuma normu īstenošanai (Atbalsta pasākums remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”) ietvaros.