27. un 28. jūlijā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā notika 10. Latvijas čempionāts un 11. Baltijas čempionāts vieglatlētikā vecmeistariem, kurā piedalījās gandrīz 400 sportistu no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Ukrainas. Mūsu novada krāsas čempionātos aizstāvēja Vilma Lojāne, Mārīte Vilcāne, Ilona Grīga, Vita Ormane, Zoja Ribuša, Jānis Mankovskis, Jānis Ludāns, Juris Lebedoks un Raimonds Grīgs.

Par septiņkārtēju Latvijas čempioni kļuva Mārīte Vilcāne augstlēkšanā, tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā, lodes grūšanā, diska mešanā, smaguma mešanā, šķēpa mešanā. Par trīskārtēju čempionu – Jānis Mankovskis – augstlēkšanā, trīssoļlēkšanā, tāllēkšanā un Juris Lebedoks –  augstlēkšanā, trīssoļlēkšanā, tāllēkšanā. Čempiones titulu šķēpa mešanā izcīnīja Vita Ormane un Zoja Ribuša – 5000m soļošanā. Otrās vietas izcīnīja Vilma Lojāne šķēpa mešanā, Jānis Mankovskis 100m un 200m skrējienā, Jānis Ludāns šķēpa mešanā, Vita Ormane 5000m soļošanā. Trešās vietas izcīnija Vilma Lojāne, Ilona Grīga un Raimonds Grīgs lodes grūšanā un diska mešanā. Dāmas Latvijas čempionāta kopvērtējumā izcīnīja 5.vietu, bet kungi – 9.vietu. Kopumā startēja 26 komandas.

Baltijas čempionātā Mārīte Vilcāne izcīnīja sešas medaļas – 1.vietu trīssoļlēkšanā, augstlēkšanā un vesera mešanā, 2.vietu – tāllēkšanā, smaguma mešanā un 3.vietu - šķēpa mešanā. Otrs “bagātākais” sportists ir Jānis Mankovskis ar 5 medaļām- 1.vieta augstlēkšanā, 3.vieta trīssoļlēkšanā, tāllēkšanā, 100m un 200 m. Savukārt trīs medaļas savā kontā izcīnija Juris Lebedokas – 1.vieta tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā, 2.vieta augstlēkšanā. Zoja Ribuša izcīnīja 1.vietu 5000m soļošanā,  bet Vita Ormane – 2.vietu 5000m soļošanā.

Ar šiem startiem lielais vairums vecmeistaru pieliek punktu aktīvajai sezonai stadionā, taču paši apņēmīgākie dosies uz Pasaules vieglatlētikas čempionātu Zviedrijā, Geteborgā, kas norisināsies no 13. līdz 25. augustam. Latvijas krāsas aizstāvēs mūsējie – Jānis Mankovskis 80+, Juris Lebedoks 70+, Mārīte Vilcāne 60+, Vita Ormane 45+, Zoja Ribuša 40+. Vēlam veiksmīgus startus un turam īkšķus!

Paldies visiem vecmeistariem par aktīvajiem startiem visā sezonas garumā!